Jmenuji se Petr Koštejn a jsem finanční poradce


Proč dělám finance?

Důvod, proč jsem se po letech zaměstnání v oblasti IT a telekomunikacích vydal na cestu financí byla jednoduchá prosba o mojí mamky. Chtěla ať se jí mrknu na penzi a zjistím jestli je to nejlepší varianta k důchodu. Požádala mě o to, protože jsem se o finance zajímal. Tak jsem začal analyzovat jednotlivé možnosti, až jsem pro ni našel řešení pomocí kombinace podílových fondů a doplňkového penzijního spoření. Záhy jsem se v okolí o těchto věcech začal volně bavit a zjistil, že nikdo moc neřeší své finance a spoléhá se na stát. Nečekal jsem to. Zjišťoval jsem, jak mnoho známých neřeší věci, jako mít rezervu na účtě nebo výšku RSPN u půjčky. Proto jsem se nakonec rozhodl změnit obor a začít tyto problémy řešit.

Chci se zeptat

Moje vize aneb proč dělám finance


  • Co mě štve?

    Štvou mě šmejdi, kteří se snaží obohatit na nevědomosti druhých pod zástěrkou „pomoci/úspory“, ti pak nakonec pomáhají hlavně sobě, protože chtějí pouze vydělat. Proti tomu obecnému problému bojuji ve svém oboru, tedy financích. Klientům tedy dávám vždy všechny relevantní informace, vždy vysvětluji veškerá pro a proti, aktivně se je snažím vzdělat v oboru financí, aby rozuměli rozhodnutím, která činíme a také viděla rozhodnutí, která by byla vhodná učinit. A ačkoliv dnes už na poli financí nepracuje kde kdo, stále lze nalézt „poradce“, kterým jde hlavně o to na klientovi vydělat. Proti tomu jdu osvětou a vzděláváním, jak svých klientů, tak i všech ostatních, aby tito lapkové vymizeli.

  • Vize služby

    Mým cílem je služba klientů. Služba, která jim má přinést partnera v oblasti financí na kterého se můžou spolehnout, který jim poradí se vším v této oblasti a najde jim to nejvhodnější řešení, který je připraví na veškerá možná rizika a situace, která mohou ve finančním světě nastat. Služba, díky které roste klientův majetek, protože mu ho spravuje odborník a činí tak s ohledem na své nejlepší vědomí a svědomí s ohledem na přání a plány klienta.

  • Moje cíle?

    Mým cílem je pomáhat svým klientům a dlouhodobě zvyšovat finanční gramotnost v mém okolí prostřednictvím mé služby a blogu. Díky tomu věřím, že jednou nebude na trhu místo pro firmy využívající neznalost druhých.

let v oboru

spokojených klientů

vyřešených poptávek

„Vyprázdni svou mysl, buď tvárný. Tvárný jako voda. Když dáš vodu do hrnku, stane se hrnkem. Dáš vodu do láhve, se stane lahví. Naleješ ji do konvice, stane se konvicí. Voda může klidně téct nebo může drtit. Buď vodou, můj příteli.“ – Bruce Lee

Co dělám ve volném čase?


Sport


Baví mě se hýbat a považuji to za důležité, zdravé a hlavně zábavné se, proto chodím hrát squash, jsem aktivní běžec a sem tam sednu i na kolo. Často je to nejlepší forma odreagování po náročném dni.

Rodina a přátelé


Středobodem mého fungování, je moje rodina, díky ní se cítím vždy dobře a vždy u ní najdu podporu i přes všechny překážky, které občas člověku do života přijdou.

Vzdělání a rozvoj


Vzdělávat by se měl člověk po celý život a vlastně tomu i do jisté míry je, protože se všechno mění a je potřeba se přizpůsobovat. Nejinak je tomu i ve financích, kde se dějí různě změny a do budoucna budou dít stále více. Je potřeba zkrátka držet krok o mít přehled a rozvíjet jak vzdělání profesní, tak i to ostatní, proto se často účastním rozvojových kurzů, které mají za úkol lidem pomoci otevřít oči, mysl i srdce.